RASPUST POČINJE

U predvečerje predposlednjeg nastavnog dana ove školske godine, 12. juna, u pozorišnoj sali kovinskog Centra za kulturu održana je završna svečanost. Tom prilikom, kako je rekla direktorka škole Vesna Jotić, ispratili smo u svet odraslih još jednu generaciju učenika naše škole i završili, u svakom pogledu, izuzetno uspešnu školsku godinu.

Za osvojeno jedno od prva tri mesta na takmičenjima višeg ranga od školskog iz nastavnog predmeta, knjigom se nagrađuju sledeći učenici:
1. Radojković Vuk, I-2 – opštinska, okružna i pokrajinska smotra recitatora-osvojena nagrada na likovnom konkursu
2. Radmanović Tara, II-2 – opštinska, okružna i pokrajinska smotra recitatora
3. Filipović Milorad, II-1 – osvojena nagrada na literarnom konkursu „Moja učiteljica“
4. Milenković Jelena, III-1 – odvojena nagrada na literarnom konkursu biblioteke „Vuk Karadžić“ Kovin
5. Čelper Stevan, III-2 – 1. mesto na opštinskom takmičenju iz matematike
6. Mandić Luka, III-2 – 1.mesto na opštinskom takmičenju iz matematike
7. Dotlić Mladen, IV-1 – osvojena nagrada na literarnom konkursu gradske biblioteke „Vuk Karadžić“
8. Glišić Anastasija, III-1 - osvojena nagrada na literarnom konkursu gradske biblioteke „Vuk Karadžić“
9. Radmanović Andrej, IV-1 – 1.mesto na opštinskom i 3.mesto na okružnom takmičenju iz matematike
10. Ivezić Katarina, IV-1 – opštinska, okružna i pokrajinska smotra recitatora
11. Golubović Sergej, IV-/2 – opštinska i okružna smotra recitatora
12. Lakićević Blagoje, V-2 – 3. mesto na opštinskom takmičenju iz biologije, 2.mesto na opštinskom takmičenju iz matematike, osvojena nagrada na literarno - likovnom konkursu „Moja učiteljica“
13. Iglendža Sanja, V-2 – 3.mesto na opštinskom takmičenju iz biologije
14. Radivojev Martin, IV-1 – opštinska i okružna smotra recitatora
15. Ilić Đorđe, IV-1 – 2. mesto na opštinskom takmičenju iz biologije
16. Kostandinović Uglješa, IV-2 – 3. mesto 3. mesto na okružnom takmičenju u atletici, disciplina – skok u dalj
17. Stanković Milica, VII-1 – 1. mesto na opštinskom, 2. mesto na okružnom i 4. mesto na republičkom takmičenju iz srpskog jezika
18. Ahmetović Luka, VII-2 – osvojena nagrada na takmičenju u stonom tenisu;
19. Popov Marko, VII-2 – osvojena nagrada na takmičenju u stonom tenisu;
20. Tasić Sofija, VII-2 – 3. mesto na opštinskom takmičenju iz biologije i osvojena nagrada na literarnom konkursu gradske biblioteke „Vuk Karadžić“
21. Divnić Nikola, VII-1 – 1. mesto na opštinskom, 1. mesto na okružnom i   učešće na republičkom takmičenju iz istorije
22. Stefanović Sanja, VII-1 – 3. mesto na opštinskom takmičenju iz istorije
23. Lajevec Isidora, VII-1 – 3. mesto na opštinskom takmičenju iz geografije;
24. Jonov Slađana, VII-1 – 1. mesto na opštinskom takmičenju u atletici – disciplina – bacanje kugle, 4. mesto na republičkom takmičenju...
25. Stefanović Filip, VIII-1 – 2. mesto na opštinskom, 2. mesto na okružnom i učešće na republičkom takmičenju iz istorije; 3. mesto na opštinskom takmičenju iz geografije i 3. mesto na opštinskom takmičenju iz biologije;
26. Zafirović Jovana, VIII-2 – 2. mesto na opštinskom i 3. mesto na okružnom takmičenju iz srpskog jezika;
27. Milinović Anđelija, VIII-2 – opštinska, okružna i pokrajinska smotra recitatora;
28. Bojović Mia, VIII-2 – 3. mesto na opštinskom takmičenju iz književnosti „Književna olimpijada“ i 2. mesto na opštinskom takmičenju iz biologije;
29. Milošević Nina, VIII-2 – 3. mesto na opštinskom takmičenju iz geografije;
30. Branković Andrej, VIII-2 – osvojena nagrada na takmičenju u stonom tenisu

Nagrađeni najbolji osmaci:
1. Zdravković Zorana, VIII-1
2. Milenković Ivana, VIII-1
3. Stefanović Filip, VIII-1
4. Trivić Miloš, VIII-1
5. Bela Kristijan, VIII-2
6. Bogdanović Marko, VIII-2
7. Bojović Mia, VIII-2
8. Veseli Vanja, VIII-2
9. Gajić Milica, VIII-2
10. Pantović Mina, VIII-2

Prestižnu diplomu „Vuk Karadžić“ poneli su:
1. Milošević Nina, VIII-2
2. Branković Andrej, VIII-2
3. Marković Aleksa, VIII-2
4. Mijukov Draško, VIII-2

Najbolja među najboljima, laureat priznanja „Đak generacije“ je Zafirović Jovana iz VIII-2.



Radost i vedrinu ovoj svečanosti doprineli su i učenici mlađih razreda, iz matične škole i odeljenja u Malom Bavaništu, lepršavom predstavom koja nas je vodila kroz istoriju muzike, od praistorije do valcera, od Mocarta do roka, od Čajkovskog do narodnog kola ... oduševivši roditelje i rođake koji su pozorišnu salu ispunili do poslednjeg mesta.

Završna svečanost bila je još jedna prilika da se pokaže veliko srce Zmajevaca: pre svečanosti u holu, galeriji, organizovana je prodajna izložba, humanitarnog karaktera, za pomoć ugroženima u poplavama. U njoj su učestvovali učenici šestog i sedmog razreda koji pohađaju časove domaćinstva, građanskog vaspitanja i likovne kulture, sa svojim nastavnicama Ružom Ljubojom, Milenom Štikovac i Danijelom Petrović, koji se zahvaljuju svim posetiocima koji su kupovinom kreativnih rukotvorina sakupili 5260 dinara i tako doprineli uspehu ove akcije.

D.K.


Copyright © 2008. Основна школа „Јован Јовановић Змај" Ковин
Веб дизајн/Веб админ: Саша Петровић

Уредник: Дејан Крецуљ