NAJBOLJI MEĐU NAJBOLJIMA

Polovina je juna, još jedna školska godina je za nama. Vreme je da se osvrnemo, pogledamo šta smo uradili i zbrojimo rezultate. Učenici i nastavnici naše škole i ove godine bili su vredni. Učešćem na brojnim takmičenjima i manifestacijama nastavili su tradiciju donošenja mnoštva priznanja na koja smo ponosni. Zato, Nastavničko veće i direktorka škole Vesna Jotić u ovo vreme tradicionalno nagrađuju učenike koji su tokom godine dostojno predstavljali našu školu.

Za osvojeno jedno od prva tri mesta na takmičenjima višeg ranga od školskog takmičenja iz nastavnog predmeta, knjigom se nagrađuju sledeći učenici:

  • Tasić Anastasija, 2/1 - opštinska, okružna, smotra recitatora “Pesniče naroda mog“
  • Radojković Vuk, 3/2 – opštinska, okružna smotra recitatora “Pesniče naroda mog“, 1. mesto na pokrajinskoj smotri i 2. mesto na republičkoj smotri recitatora;
  • Šalipur Anđela, 3/2 – 3. mesto na opštinskom takmičenju iz matematike i 3. mesto na konkursu „Dani ćirilice 2016.“, manifestaciji na republičkom nivou - za lutku, kao i pohvala na republičkom takmičenju „Misliša“
  • Filipović Milorad, 4/1 - 3. mesto na opštinskom i 1. mesto na okružnom takmičenju iz matematike; 3. mesto na republičkom takmičenju „Misliša“ i 3. mesto na međunarodnom takmičenju „Kengur“
  • Vasić Veljko, 4/2 - 2. mesto na opštinskom i 3. mesto na okružnom takmičenju iz matematike, kao i 3. mesto na takmičenju iz matematike „Misliša“
  • Lukić Andrej, 4/2 – 1. mesto na opštinskom i 3. mesto na okružnom takmičenju iz matematike;
  • Radmanović Tara, 4/2 - opštinska , okružna , pokrajinska recitatora “Pesniče naroda mog“
  • Trivić Marko, 4/2 – 3. mesto na opštinskom takmičenju iz matematike;
  • Rovo Filip, 4/2 – 3. mesto na opštinskom takmičenju iz matematike;
  • Vrba Marko, 4/2 – atletika – bacanje vorteksa – 3. mesto na okružnom takmičenju;
  • Učenici Popović Petar, Baković Iva, Nemanja Petrović; Milica Stanković, Andrej Lukić i Filip Rovo – pohvaljeni su na republičkom takmičenju „Misliša“
  • Učenici 4/2 razreda učestvovali su na takmičenju u organizaciji „Prijatelja dece Srbije“ i Ministarstva prosvete za najbolju dečju karikaturu „Mali Pjer“:
  • Gulan Danilo 4-1 – m i mtakmičenju
  • Balaž Predrag4-1 – mi mtakmičenju
  • Jotić Marko 4-1 – m takmičenju
  • Adamov Tijana 4-1 – m takmičenju
  • Tasić Nađa 4-1- m takmičenju
  • Ranislavić Ksenija, 5/1 – 3. mesto na opštinskom takmičenju iz matematike;
  • Redžić Filip, 5/1 – 1. mesto na opštinskom takmičenju iz istorije;
  • Čelper Stevan, 5/2 – 1. mesto na opštinskom takmičenju iz matematike;
  • Savić Milica, 5/2 – 3. mesto na okružnom takmičenju iz biologije;
  • David Tamara, 5/1 – atletika, bacanje vorteksa – 1. mesto na okružnom takmičenju, plasman na međuokružno;
  • Pešić Andrija, 6/1 - 3. mesto na okružnom takmičenju iz biologije
  • Ivezić Katarina, 6/1 - opštinska, okružna , pokrajinska recitatora “Pesniče naroda mog“
  • Radmanović Andrej, 6/1 – 2. mesto na opštinskom takmičenju iz istorije;
  • Golubović Sergej, 6/2 - opštinska i okružna recitatora “Pesniče naroda mog“
  • Lakićević Blagoje, 7/2 – 2. mesto na opštinskom takmičenju iz geografije;
  • Iglendža Sanja, 7/2 – 3. mesto na opštinskom takmičenju iz geografije;
  • Milinović Mirjana, 7/2 - opštinska, okružna, smotra recitatora “Pesniče naroda mog“ i 2. mesto na okružnom takmičenju u atletici, disciplina – bacanje kugle;
  • Kostić Milica, 8/1 – 2. mesto na opštinskom takmičenju iz geografije,   2. mesto na opštinskom i 2. mesto na okružnom takmičenju iz književnosti „Književna olimpijada“ (1 bod joj je nedostajao za plasman na republičko takmičenje...)
  • Marković Tamara, 8/1 - 3. mesto na opštinskom i 3. mesto na okružnom takmičenju iz književnosti „Književna olimpijada“ i 3. nagrada na literarnom konkursu Gradske biblioteke „Vuk Karadžić“
  • Radivojev Martin, 8/1 - opštinska, okružna , pokrajinska recitatora “Pesniče naroda mog“
  • Ilić Đorđe, 8/1 – 3. mesto na okružnom takmičenju iz biologije;
  • Varnju Ervin, 8/1 – 3. mesto na okružnom takmičenju iz biologije;
  • Kostadinović Uglješa, 8/2 – 2. mesto na okružnom takmičenju u atletici - disciplina – skok u dalj;
  • Mađarov Sergej, 8/2 – 2. mesto na opštinskom takmičenju u stonom tenisu;

Pohvalama su nagrađeni učenici koji su ostvarili uspešne rezultate u ekipnim sportovima:

-          Ženska košarkaška ekipa – 1. mesto na opštinskom takmičenju u košarci i plasman za okružno takmičenje;

-          Muška košarkaška ekipa – 3. mesto na opštinskom takmičenju u košarci;

-          Stoni tenis – muška ekipa – 2. mesto na opštinskom takmičenju;

-          Fudbal – muška ekipa – 3. mesto na opštinskom takmičenju;

-          Atletika – štafeta 4 *100 m – 3. mesto

-          Učenici naše škoole bili su veoma uspešni i na opštinskom takmičenju „Mala olimpijada“ :

-          Ekipa učenika 1. razreda osvojila je 2. mesto;

-          Ekipa učenika 2. razreda osvojila je 3. Mesto

-          Ženska ekipa 3. razreda osvojila je 3. mesto

Učenicima koji su predstavljali školu u široj društvenoj zajednici uručene su zahvalnice:

-          Grupa učenika 8/1 razreda u sastavu: Tamara Marković, Jelena Bugarski, Milica Milovanović, Đorđe Ilić i Ervin Varnju činila je ekipu koja je na takmičenju osnovnih škola AP Vojvodine u izradi i predstavljanju biznis planova na zadatu temu – osvojila 2. mesto

-          Učenici naše škole uzeli su učešće i na manifestaciji „Udicom protiv droge“. Tom prilikom je naša učenica Iva Baković, 3/2 osvojila 3. Mesto

-          Na Beogradskom festivalu pisaca za decu „Vitezovo proleće“ posebno su pohvaljeni učenici 4-1 :Adamov Tijana, Filip Marković, Kiš Marija, Emilija Đan, Jotić Marko, Tasić Mihajlo, Gulan Danilo, Papić Nataša

-          Učenici naše škole bili su uspešni i na nagradnom literarnom konkursu koji je organizovala gradska biblioteke „Vuk Karadžić“ Kovin. Tom prilokom nagrađeni i pohvaljeni su učenici: Radmanović Tara, 4/2; Vasić Veljko, 4/2; Lakićević Aleksa, 4/2; Veljić Gordana, 3/2; Sekulić Jovana, 3/2; Petrović Nemanja, 3/2 i Maraković Tamara, 8/1

-          Na ekološkom konkursu „Za čistije i zelenije škole u Vojvodini“ naši učenici Mladen Dotlić, 6/1 osvojio je prvu nagradu za rad „Reka i ribari“, a Ervin Varnju, 8/1 – pohvaljen je za rad „Sumrak“

-          Na konkursu Društva učitelja Kovina „Moja učiteljica“najuspešnii su bili:

Ove godine ispratili smo još jednu generaciju Zmajevaca, najbolji iz generacije nagrađeni su prigodnim poklonom:

Za odličan uspeh i primerno vladanje:

  1. Bogdanov Uroš
  2. Bugarski Jelena
  3. Varnju Ervin
  4. Ilić Đorđe
  5. Milovanović Milica
  6. Paunović Željko
  7. Radivojev Martin
  8. Lužajić Jelena
  9. Milošević Jelena
  10. Novokmet Miloš

Učenici – nosioci diplome „Vuk Karadžić“

  1. Tasić Jelena
  2. Todorović Teodora
  3. Marković Tamara

Učenica koja je proglašena za Učenika generacije je Kostić Milica. Čast da prvi čestitaju đaku generacije pripala je Miloradu Filipoviću i Vuku Radojkoviću koji su ostvarili uspehe u najvišem rangu takmičenja iz matematike i srpskog jezika.

Usledio je veliki aplauz najuspešnijim učenicima u ovoj školskoj godini i uživanje u programu koji su za sve pripremili učenici mlađih razreda sa svojim učiteljima.

D.K.

 

 


Copyright © 2008. Основна школа „Јован Јовановић Змај" Ковин
Веб дизајн/Веб админ: Саша Петровић

Уредник: Дејан Крецуљ