Добродошлица првацима

За већину, сем за првачиће којима је ово био први дан у новој школи - дан који ће остати упамћен целог живота. У име свих ученика и наставника, нове „Змајевце“ поздравила је и пожелела им добродошлицу директорка школе Весна Јотић. Старији другари су за прваке припремили забаван програм и улепшали им први школски дан, који ће остати записан не само на папиру него у срцима малих будућих великих људи. Била су то два ритмичка комада другог и трећег разреда и казивање песме Вука Радојковића, које су у фискултурној сали одушевљено одгледали. Велико је било и узбуђење бројне публике, пре свега родитеља, бака, дека и рођака који су са поносом допратили своје седмогодишњаке, тек стасале за школске клупе. Након веселог пријема отишли су у учионице на први школски час, код својих учитељица Маје Петровић и Јасмине Давидовић.

Д.K.

Трг Жарка Зрењанина 9,