Обука у Црвеном крсту

Црвени крст Ковин је у периоду од 19. до 21. октобра одржао локалну обуку волонтера Црвеног крста и ученика седмих и осмих разреда основних школа у програму „Смањење ризика и ублажавање последица од елементарних непогода и других опасности“ (DRR – Disaster Risk Reduction). Полазници обуке су научили шта су елементарне непогоде и друге опасности (пожари, цунами, поплаве, вулкани, земљотреси ...), како да поступају у случају елементарних непогода, који су кораци у превенцији и шта радити након истих.Завршивши ову обуку, учесници су припремљени да реализују радионице са ученицима трећих разреда основних школа.Полазници ове обуке били су и ученици наше школе: Тијана Лалевић, Нађа Тасић, Слободан Аксић и Иван Љубојевић.

Тијана Лалевић