Мале олимпијске игре

У оквиру школских такмичења, 03.04.2019. у спортској хали ОШ „Ђуре Јакшић“, у организацији Спортског Савеза Ковин и Министарства за спорт Републике Србије, одржане су Мале олимпијске игре на општинском нивоу за ученике првог, другог и трећег разреда. Такмичења малишана првог, другог и трећег разреда основне школе одвијала су се на три полигона. Уз велику подршку школских другова и родитеља са трибина, Змајчићи су брзо и лако савладали препреке на полигонима спретности и свестраности и остварили одличне резултате. Мешовита екипа првог разреда такмичила се на ”Забавном полигону” и освојила друго место. На  ”Полигону спретности“ такмичили су се ученици другог разреда у мешовитом саставу и освојили треће место. На ”Полигону свестраности” огледале су се екипе девојчица и дечака посебно. Најбољи резултат у женској конкуренцији постигле су ученице наше школе освојивши прво место и пласман на зонско  такмичење, док је екипа дечака освојила друго место.