Завршна свечаност поводом краја школске године

Дан за даном и стигосмо до последњег наставног дана ове школске године. Ученици наше школе у Центру за културу одржали ли завршну свечаност. Том приликом испратили смо у свет одраслих још једну генерацију ученика и завршили, у сваком погледу, изузетно успешну школску годину.

Награђени су бројни ученици за освојено једно од прва три места на такмичењима вишег ранга од школског такмичења из наставног предмета, спортисти, одликаши осмог разреда и носиоци диплома, а најбоља међу најбољима, лауреат признања „Ђак генерације“ је Милица Савић.

И у овој школској години ученици наше школе су својим учешћем и успесима које су постигли на бројним такмичењима допринели да се сви осећамо поносно.

Учествовали смо на бројним такмичењима, манифестацијама и конкурсима на свим нивоима; од школског, преко општинског, окружног и покрајинског, до републичког нивоа. Показали смо знање на такмичењима из српског језика, математике, историје, географије, физике..., креативност учешћем на литерарним и ликовним конкурсима, спретност, снагу, вештину и витештво на многобројним спортским такмичењима, борећи се за боје наше школе у разним спортским дисциплинама: од шаха, преко колективних спортова (кошарке, одбојке, рукомета, фудбала, стоног тениса), до атлетских дисциплина.

Ученици наше школе похваљени су и награђени на бројним литерарним и ликовним конкурсима који су организовале установе и организације из окружења са којима имамо изузетну сарадњу. Зато се захваљујемо на успешној сарадњи Градској библиотеци „Вук Караџић“, Црвеном крсту, Друштву учитеља Ковина, Центру за културу, Удружењу Пријатељи деце Војводине, Савету за безбедност саобраћаја општине Ковин и многим другим организацијама и удружењима са којима смо успешно сарађивали.

Похваљени су и награђени ученици који су постигли резултате на спортским такмичењима:

  • Мале олимпијске игре на општинском нивоу

Мешовита екипа ученика 2.разреда у категорији Полигон спретности – 3.место

Мешовита екипа ученика 1.разеда у категорији Забавни полигон – 2.место;

Мушка екипа ученика 3.разреда у категорији Полигон свестраности – 2.место;

Женска екипа ученика 3.разреда у категорији Полигон свестраности – 1.место;

  • Екипа девојчица 3.разреда у саставу: Јовић Антонина, Лукић Ана, Вукосављевић Јована, Албу Андреа, Адамов Тара, Мандић Нађа, Љуба Андријана Дотлић Сара, Драгић Дуња, Качавенда Катарина, Голубовић Ленка, Ђушић Тара и Живанић Тамара - освојила је 2.место на окружном такмичењу „Мале олимпијске игре“;
  • На локалном такмичењу у оквиру програма „Смањење ризика и последица од елементарних непогода и других опасности у локалним заједницама“ у организацији Црвеног крста, наша екипа 3-1 разреда освојила је 1.место;
  • На општинском такмичењу у кошарци

Мушка екипа у саставу: Лакићевић Алекса, Милутинов Матеја, Раниславић Милош, Пријовић Јован, Ћирић Бошко, Стошић Огњен, Станковић Душан, Јовичић Давид, Реџић Филип, Јоцић Милан и Вујасиновић Аалександар - освојила је 1.место на општинском и 1.место на окружном такмичењу;

Женска екипа у саставу: Макарић Андријана, Илић Елена, Марковић Анђе ла, Ђукић Ивона, Сокић Нађа, Новосел Милица, Радмановић Тара и , Давид Тамара – освојила је 1.место на општинском и 2.место на окружном такмичењу;

  • На такмичењу у баскету „3 на 3“

           Женска екипа у саставу: Давид Тамара, Сокић Нађа, Ђукић Ивона и Марковић  

           Анђела – освојила је 1.место на општинском такмичењу;

           Мушка екипа у саставу: Ћирић Бошко, Вујасиновић Александар и Лакићевић

           Алекса – освојила је 1.место

  • На такмичењу у одбојци

Мушка екипа у саставу: Пријовић Јован, Јоцић Милан, Стошић Огњен, Реџић Филип,Ћирић Бошко, Милутинов Матеја, Раниславић Милош, Станковић Душан, Лакићевић Алекса и Јотић Марко   - освојила је 2.место на општинском такмичењу

Женска екипа у саставу: Маринковић Кристина, Сабо Теодора, Ђукић Ивона, Давид Тамара, Папић Наташа и Макарић Андријана   - освојила је 2.место на општинском такмичењу

  • На такмичењу у футсалу

Мушка екипа у саставу: Јоцић Милан, Вујасиновић Александар, Мандић Лука,Милутинов Матеја, Челпер Стеван, Јовичић Давид, Вулин Матеја, Николић Михајло, стошић Огњен – освојила је 1.место на општинском такмичењу

Женска екипа у саставу: Сокић Нађа, Новосел Милица, Тодоров Анђела, Папић Наташа, Папић Јована, Макарић Андријана, Ђукић Ивона, Раниславић Ксенија и Илић Елена – освојила је 2.место на општинском такмичењу

  • На такмичењу у рукомету:

Мушка екипа у саставу: Јоцић Милан, Станковић Душан, Лакићевић Алекса, Лукић Андреј, Вујасиновић Александар, Јовичић Давид, Реџић Филип, Ћирић Бошко, Пријовић Јован и Здравковић Јован – освојила је 3.место

Женска екипа у саставу: Новосел Милица, Папић Наташа, Макарић Андријана, Илић Елена, Марковић Анђела, Давид Тамара, Ђукић Ивона, раниславић Ксенија, Папић Јована и Тодоров Анђела – освојила је 1.место

  • На такмичењу у стоном тенису:

Мушка екипа освојила је 2.место ; Појединачно - Пријовић Јован, 8-1 – 3.место на општинском такмичењу

Женска екипа освојила је 2.место ; појединачно – Раниславић Ксенија, 8-1 – 2.место на општинском такмичењу;

  • На општинском такмичењу у атлетици:

Спринт на 60 м: Михајлов Софија, 6-1 – 1.место

                               Николић Михаило, 6-1 – 1.место

Штафета 4*100 м: девојчице – 1.место

Скок у даљ: Челпер Никола, 6-2 – 3.место

                       Макарић Андријана, 5-2 – 3.место

                       Марковић Анђела, 6-2 – 2.место

                       Ђукић Ивона, 8-1 – 2.место      

Скок у вис:   Николић Маријана, 7-2 – 1.место на општинском и 2. на окружном такмичењу;

                       Јањић Никола, 8-2 – 3.место

                       Раниславић Ксенија, 8-1 – 2.место

Трчање на 100 метара:   Реџић Филип, 8-1 – 2.место

                                           Тодоров Анђела, 7-1 – 3.место

Трчање на 300 метара:   Маринковић Кристина, 7-1 – 1.место

                                             Јоксимовић Иван, 7-2 – 2.место

Трчање на 600 метара:   Папић Наташа, 7-1 – 1.место

  • Мале олимпијске игре

Бацање вортекса: Макарић Андријана, 5-1 – 1.место

Бацање пикада:   Баковић Ива, 6-2 -1.место

                             Николић Михаило, 6-1 – 1.место

Скок у даљ из залета: Николић Маријана, 7-2 – 2.место

                                         Раниславић Милош, 7-1 – 2.место

                                        Врба Марко, 7-2 – 2.место

Трчање на 100 метара:   Ђукић Ивона, 8-1 – 2.место

                                        Реџић Филип, 8-1 – 3.место

Шах: Станковић Милица, 6-1 – 2.место

           Лукић Андреј, 7-2 – 1.место

Стони тенис: Раниславић Ксенија, 8-1 – 2.место

                         Пријовић Јован, 8-1 – 3.место

Надвлачење конопца: Девојчице – 1.место

                                       Дечаци – 2.место

Генерални пласман на олимпијским играма:   Женска екипа - 1.место

                                                                                     Мушка екипа – 1.место

Трка за срећније детињство

Кнежица Ива, 2-1- 1.место

Милошевић Матеја, 2-1 – 1.место

Марковић Лена,4-2 – 2.место

Михајлов Софија,6-1 – 2.место

Маринковић Кристина, 7-1 -1.место

Спортски риболов – општинско такмичење:

                                             Јањић Јован, 5-1 – 1.место у сектору и 1.место на стази

                                             Јовичић Давид, 8-1 – 3.место у сектору

                                             Здравковић Јован, 8-2 – 1.место у сектору

                                             Екипа у саставу: Јовичић Давид, Здравковић Јован и

                                             Милосављевић Никола – освојила је 3.место

Осим у области спорта, Змајевци су блистали и у разним другим областима:

  1. Константиновић Даница, 2-1, општинска, окружна и покрајинска смотра рецитатора “Песниче народа мог“
  2. Обућина Хана, 2-1, 2.место на општинском такмичењу у шаху;
  3. Илић Тадија, 2-1, 2.место на општинском такмичењу у шаху;
  4. Кнежица Ива, 2-1, 3.место на општинском такмичењу у шаху; “Трка за срећније детињство“ – 1.место; 3.место на литерарном конкурсу поводом Дана библиотеке „Вук Караџић“
  5. Загорац Симон, 2-1, 2.место на математичком такмичењу „Мислиша“ и похвала на такмичењу „Кенгур“
  6. Милошевић Матеја, 2-1 – „Трка за срећније детињство“ – 1.место;
  7. Лацмановић Анђелија, 2-1 – „Безбедно учествовање у саобраћају“, ликовни конкурс – 1.место; математичко такмичење „Кенгур“ – похвала;
  8. Ђорђевић Урош, 2-2, 1.место на општинском такмичењу у шаху;
  9. Славковић Вук, 2-2, 3.место на општинском такмичењу у шаху;
  10. Рово Андрија, 3-1, 1.место на општинском такмичењу из математике;
  11. Лукић Ана, 3-1, 2.место на општинском такмичењу из математике;
  12. Јовановић Александар, 3-1, 3.место на општинском такмичењу из математике;
  13. Адамов Тара, 3-2, 3.место на општинском такмичењу из математике;
  14. Милосављевић Миљан, 3-2, 3.место на општинском такмичењу из математике;
  15. Загорац Јасна, 4-1, 2.место на општинском такмичењу из математике;
  16. Станковић Милош, 4-2, 1.место на општинском такмичењу у шаху;
  17. Марковић Лена, 4-2 – општинска,окружна и покрајинска смотра рецитатора „Песниче народа мог“;
  18. Барабаш Анђела, 5-1 – 1.место на општинском такмичењу у шаху;
  19. Поповић Милош, 5-1 - 2.место на општинском такмичењу из српског језика и језичке културе, 1.место на општинком такмичењу у шаху;
  20. Дивнић Алекса, 5-2 – 3.место на општинском такмичењу из историје;
  21. Папић Јована, 5-2 – 2.место на општинском такмичењу у шаху;
  22. Новосел Михајло, 5-2 – 3.место на општинком такмичењу у шаху;
  23. Макарић Андријана, 5-2 – 2.место на општинском такмичењу из српског језика и језичке културе
  24. Шалипур Анђела, 6-2 – 2.место на општинском такмичењу из математике;
  25. Поповић Петар, 6-2- 2.место на општинском такмичењу из математике; 1.место на општинком такмичењу у шаху;
  26. Дотлић Алиса Мила, 6-1 – 2.место на општинском такмичењу у шаху;
  27. Станковић Милица, 6-2 – 1.место на општинском и 2.место на окружном такмичењу у шаху и учешће на државном школском првенству;
  28. Челпер Никола, 6-2 – 2.место на општинском такмичењу у шаху;
  29. Филиповић Милорад, 7-1 – 2.место на општинском такмичењу из математике;

и 3.место на математичком такмичењу „Кенгур без граница“

  1. Мијуков Александар, 7-1 – 2.место на општинском и 2.место на окружном такмичењу из историје и пласман за републичко такмичење;
  • место на општинском и 3.место на окружном такмичењу из географије;
  1. Аксић Слободан, 7-1 – 2.место на општинском такмичењу у шаху;
  2. Ђан Емилија, 7-1 – 2.место на општинском и 2место на окружном такмичењу из биологије;
  3. Васић Вељко, 7-2

– 2.место на општинском и 3.место на окружном такмичењу из српског језика и језичке културе;

- 1.место на општинском и 2.место на окружном такмичењу из књижевности „Књижевна олимпијада“, као и пласман за републичко такмичење;

- на литерарном конкурсу издавачких кућа Лагуна и Делфи освојио је награду – мобилни телефон Алкател;

- 1.место на општинском и 2.место на окружном такмичењу из математике, учешће на републичком такмичењу;

- 2.место на општинском,3.место на окружном и 2.место на републичком такмичењу из физике;

- на математичком такмичењу „Мислиша“ – 2.место на окружном нивоу;

- на математичком такмичењу „Кенгур без граница“ – похвала;

  1. Лукић Андреј, 7-2

– „Архимедесова математичка интернет олимпијада“ пласман за друго коло са максималним бројем бодова, затим пласман за републичко финале и похвала на републичком финалном такмичењу;

  • место на општинском такмичењу у шаху и пласман за окружно такмичење;
  • место у шаху на Другим општинским олимпијским играма;
  • место на општинском,2. место на окружном и 2.место на републичком такмичењу из физике;
  1. Лакићевић Алекса, 7-2 – 3.место на општинском такмичењу из историје и учешће на окружном такмичењу;
  2. Радмановић Тара, 7-2 - општинска и окружна смотра рецитатора „Песниче народа мог“;
  3. Стојадиновић Филип, 7-2 – 3.место на општинском такмичењу у шаху и учешће на окружном такмичењу;
  4. Стефановић Ненад, 7-2 – 2.место на општинском и 3.место на окружном такмичењу из географије;
  5. Рово Филип, 7-2 – 2.место на општинском и 3.место на окружном такмичењу из географије;
  6. Станић Сања, 7-2 – из области саобраћаја, у организацији Савета за безбедност саобраћаја општине Ковин – у категорији ликовних радова – освојила је награду – бицикл;
  7. Раниславић Ксенија, 8-1 – 2.место на општинском и 3.место на окружном такмичењу у шаху;
  8. Ђукић Ивона, 8-1 – 3.место на општинском такмичењу у шаху; 1.место на општинском такмичењу из историје;
  9. Станковић Душан, 8-1 – 3.место на општинском такмичењу из географије;
  10. Миленковић Јелена, 8-1 – 2.место на општинском и 2.место на окружном такмичењу из географије;
  11. Веселиновић Јована, 8- 2 - 3.место на општинском такмичењу из географије;
  12. Савић Милица,8-2 – 1.место на општинском, 1.место на окружном и 3.место на републичком такмичењу из књижевности „Књижевна олимпијада“;
  • место на општинском и 3.место на окружном и 4. место на републичком такмичењу из историје;
  1. Фићи Ксенија, 8-2 – 2.место на општинском и 2.место на окружном такмичењу из географије;
  2. Челпер Стеван, 8-2 – 2.место на општинском такмичењу из математике;

На републичком нивоу нашу школу су ове године представљали наши најуспешнији ученици:

  • Лукић Андреј, 7-2 – 2.место на републичком такмичењу из физике;
  • Васић Вељко, 7-2 – 2.место на републичком такмичењу из физике;
  • Савић Милица, 8-2 – 3.место на републичком такмичењу из књижевности „Књижевна олимпијада“

Исто тако, са поносом истичемо да су наши ученици Васић Вељко и Лукић Андреј позвани у Истраживачки центар у Петници где током лета похађати летњу научну школу, образовни програм за надарене ученике.

За одличан успех и примерно владање награђeни су:

  1. Ђукић Ивона
  2. Пријовић Јован
  3. Раниславић Ксенија
  4. Сокић Нађа
  5. Станковић Душан
  6. Веселиновић Јована
  7. Лалевић Тијана
  8. Мандић Лука
  9. Челпер Стеван

Ученици – носиоци дипломе „Вук Караџић“

  1. Миленковић Јелена
  2. Реџић Филип
  3. Фићи Ксенија и
  4. Милица Савић, која је и носилац признања „Ученик генерације“  

А потом смо уживали у програму који су припремили ученици млађих разреда са својим учитељима.

Д.К.


Copyright © 2008. Основна школа „Јован Јовановић Змај" Ковин
Веб дизајн/Веб админ: Саша Петровић

Уредник: Дејан Крецуљ