„Змајевци“ у посети ССШ „Васа Пелагић“ Ковин

Осмаци наше школе су 23.10.2019. године били гости ССШ „Васа Пелагић“ из Ковина. На часу проф. Тришића чули су део предавања о врстама превоза у туризму и смештајним јединицама у хотелима.

Потом су у обиласку са директорком школе, госпођом Кирилов, обишли фонтану и чули причу о њеном значају за школу и грађане.

Обишли су и практичну наставу цвећара где је радни задатак био скидање резница и ожиљавање мушкатли  и нега поврћа у пластеницима.

Професори пољопривредне технике су нас спровели кроз радионицу, показали машине које поседују и традиционално ко је желео са професорима провозао се трактором по полигону.

На крају обиласка школе угошћени смо крофницама које су спремили њихови ђаци кувари и посластичари, а посулужени од стане конобара.

Том приликом уручени су нам и поклони у виду садница цвећа које ћемо искористити за улепшавање нашег школског дворишта.

Велико хвала на залагању и гостопримству.