ЗАВРШНИ ИСПИТ

1. Тест из матерњег/српског језика полаже се 17.06.2020. од  9:00 – 11:00 часовa

2. Тест из математике полаже се 18.06.2020.  од  9:00 – 11:00 часова

3. Комбиновани тест полаже се 19.06.2020. од 9:00 – 11:00  часова

У дане полагања завршног испита потребно је да ученици буду у школском дворишту између 8:00 и 8:15 часова, на месту које је одређено за њихово одељење.

Школа ће за сваког ученика обезбедити по 2 хемијске оловке, а од прибора деца носе: хемијску, графитну оловку, зарезач, гумицу, троугао, лењир и шестар.

Ученицима није дозвољено да напуштају просторију у којој се полаже испит пре 9.45 часова и у периоду од 10.45 до 11.00 часова.

Од личних ствари на испит деца могу да унесу само фласицу воде, остале ствари одлажу ван учионице.

Приликом доласка на испит ученици се морају придржавати свих прописаних мера које се тичу превенције ширења Ковид-19 вируса (маске су обавезне).

У прилогу се налази комплетно упутство за ученике и родитеље које је прописало МПНТР као и пример правилно попуњене омотнице теста коју ученици попуњавају пре израде сваког теста.

Рачунање бодова након завршног испита:

Укупан број бодова за упис = (VI + VII + VIII) ∙ 4 + 0,65 ∙ СЈ + 0,65 ∙ МА + 0,7 ∙ КТ

VI – општи успех на крају VI разреда

VII – општи успех на крају VII разреда

VIII – општи успех на крају VIII разреда

СЈ – резултат на тесту из српског / матерњег језика

МА – резултат на тесту из математике

КТ – резултат на комбинованом тесту

01dl1

Преузми упутство за ученике и родитеље

Omotnica slika

Пример правилно попуњене омотнице