Велики за мале

У ово доба године најчешће размишљамо о томе како да обрадујемо своје ближње поклонима изненађења. Тако су се договориле три  велике породице Анђелковић, Бређан и Рошкић, које своје порекло воде из Малог Баваништа, да поред својих ближњих  обрадују и све мале мештане села новогодишњим пакетићима. Школу је посетио газда Јадран са својом супругом и унуком Машом, која је у име породица поделила пакетиће нашим ђацима. Након тога је уследила и сјајна вест од стране нашег директора Марка, а то је,  да ће школа добити  информатички кутак са неколико рачунара. Ученици су радост и весеље исказали пригодним празничним песмама и рецитацијама. Срећни смо када живи наше мало село којим ових дана  иде  вест да пројектом „Оживимо наша села“ долазе нови мештани и да ће бити ђака у  нашој  школи, која угреје срце сваком посетиоцу. У празничном весељу пожелели смо свима срећне новогодишње и божићне празнике уз речи:  „Пуно  хвала људимо великог срца“. Лепо је што их имамо, ту негде око нас.

Венера Арсенов Бојовић