Seminar „Motivacija i psihološki principi učenja“

Dvodnevni seminar, obuka trenera za rad sa školama na temu „Motivacija i psihološki principi učenja“ održan je u našoj školi ovog vikenda, 26. i 27. februara u organizaciji Ministarstva prosvete Republike Srbije u okviru projekta “Pružanje unapredjenih usluga na lokalnom nivou - DILS“.

Kako je programom bilo predvidjeno, ciljevi obuke bili su unapredjivanje nadležnosti i sposobnosti nastavnika i stručnih sradnika za organizovanje efikasnije i efektivnije nastave i učenja kroz primenu različitih strategija učenja i motivisanja za učenje. Time je odgovreno na mnoge dileme u vezi sa obrazovnim potrebama učenika i načinima pružanja podrške u razvijanju strategija učenja i motivisanja za učenje. Voditelji seminara Mr Snežana Opanković, specijalista školske psihologije iz Beograda i Radiša Djordjević, pedagog, prosvetni savetnik Školske uprave iz Požarevca, zaslužili su sve komplimente za izvanrednu organizaciju i interaktivno vodjenje seminara.