STOP RASIZMU

Tragični dogadjaji pomahnitalog, bezumnog rasizma i antisemitizma u Tuluzu, u Francuskoj, koji su zaprepastili čitav civilizovani svet potresli su i učenike naše škole. Pripremajući obeležavanje Medjunarodnog dana eliminacije rasne diskriminacije, đaci, od kojih mnogi pohađaju nastavu Gradjanskog vaspitanja, načinili su prigodnu prezentaciju i postavku u holu škole sa željom da iskažu stvoj stav o neprihvatljivosti ovakvih retrogradnih ideja.

Da podsetimo, Međunarodni dan eliminacije svih oblika rasne diskriminacije ustanovile su Ujedinjene nacije 1966. godine u znak sećanja na 69 osoba koje su protestovale protiv rasističke politke aparthejda i zbog toga su ubijene 21. marta 1960. u južnoafričkom gradu Šapervilu.

D. K.