DAN MATERNJEG JEZIKA

Svetski Dan maternjeg jezika i ove godine obeležen je u našoj školi. Posebnu draž činilo je to što su ga pripremili najmlađi, prvačići koji su tek zakoračili u čarobni jezički svet negovanja maternjeg jezika. Naizgled ništa posebno, ali spontano, dečje iskreno: vođeni učiteljicom Majom Petrović priredili su malu izložbu i odeljesko teakmičenje u recitovanju. Pripremili su učionicu, izlozili sveske iz srpskog jezika, s tim da je svako dete biralo stranu kojom želi da se predstavi, svi su listali tražeći šta je to najlepše čime želi da se pohvali. Žiri je odabrao pet najlepših i dodelio simbolične nagrade. Izložbu su posetili svi učenici mlađeg uzrasta, a i brojni roditelji na opšte zadovoljstvo mališana.