SVETSKI DAN ŽIVOTNE SREDINE

Iako kalendarski odredjen gotovo na samom kraju školske godine, u čitavom svetu, pa i kod nas, Svetski dan životne sredine, obeležava se u svim školama kao integralni deo ekološkog vaspitanja mladih. Ovaj praznik, koji je svake godine 5. juna, ustanovila je Skupština Ujedinjenih Nacija 1972. godine kako bi označila važnost održavanja Stokholmske konferencije o ljudskom okruženju. Za ovogodišnju proslavu UNEP je utvrdio veoma provokativni moto: „Da li ste spremni?“ Učenici naše škole već nekoliko dana pripremaju prigodne materijale na časovima informatike i ekološke sekcije, a ovde ih vidimo kako postavljaju svoje promotivne radove u holu škole pozivajući sve da uzmu učešća u ekološkom danu. Ako ste spremni da učinite da nam okruženje bude bolje i čistije, pridružite se mladim ekolozima, predvodjenim nastavnicom Ružom Ljubojom.