SEĆANJE NA ŽRTVE SAOBRAĆAJNIH NEZGODA

saobrzrtv Po prvi put ove godine učenici naše škole učestvovali su u akciji posvećenoj Svetskom danu sećanja na žrtve saobraćajnih nezgoda. U vreme intenzivnih radova u poljoprivredi, mnoštva kombajna i ostale mehanizacije koja po učenike predstavlja veliku opasnost, ovakva akcija bila je krajnje neophodna. Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja ju je preporučilo, podržavajući inicijativu Agencije za bezbednost saobraćaja da u nedelji od 16. do 22. novembra škole osmisle i organizuju aktivnosti usmerene ka podizanju kompetencija učenika za bezbedno ponašanje u saobraćaju. Predloženi su tematski časovi, vannastavne aktivnosti, prezentacije i drugo, a malim „Zmajevcima“, u zavisnoti od uzrasta, najviše su se dopale prezentacije i diskusije u kojima su koristili IKT kao moćno sredstvo rada.

D. K.