OBELEŽEN DAN PLANETE ZEMLJE

dan planete zemljeŠirom sveta, svakog 22. aprila, raznim manifestacijama obeležava se Dan planete Zemlje. Cilj je da se upozori na opasnost koja preti životu na Zemlji usled razvoja industrije i rasta potrebe za energijom, što kao posledicu ima ispuštanje velikih količina štetnih gasova u atmosferu, iscrpljivanje fosilnih goriva, uticaj na globalno zagrevanje i klimatske promene.

Učenici naše škole obeležili su ovaj dan zajedničkim radom na postavci izložbe: đaci sedmih razreda koji pohađaju informatiku i računarstvo pronašli su na internetu prigodne materijale od kojih su pripremili prezentacije, ali i simpatične crteže bojanki. Na času prirode i društva učenici četvrtog razreda su ih obojili, porazogovaralo se o zaštiti naše planete, a radovi su postavljeni u holu škole.