Дан књиге и читања у Змајевој школи

dan knjigehed

Петак, 02.12.2016. је дан који смо посветили књизи и читању. У фискултурној сали одржан је трећи по реду МАЛИ САЈАМ КЊИГА.

Том приликом уприличена је продајна изложба књига издавачких кућа Креативни центар, Пчелица и Лагуна, као и изложба и промоција дечијих часописа издавачких кућа Нова школа и Витез.

-  За ученике млађих разреда организован је књижевни сусрет са дечјим песником НедеЉком Попадићем, а ученици старијих разреда су у оквиру наставе српског језика тог дана организовали међуодеЉењске квизове „Колико познајемо књижевност“

- Чланови новинарске секције правили су страницу нашег школског листа „Змајчић“ чији ће садржај бити активности које суи реализоване током овог дана.

- Организована је и изложба ученичких радова (на нивоу одеЉења) на тему „Страница дечијег часописа“, а најуспешнији радови ће бити награђени, уз могућност да се нађу у неком од наредних бројева актуелних  дечијих часописа.