Наш сат за нашу планету “Змајеваца”

Ученици наше школе и ове године укључили су се у највећу светску акцију за заштиту природе "Сат за нашу планету".

“Како се сама акција одвија суботом увече искључивањем декоративних светала које школа нема и у време када школа не ради, ученици су свој допринос дали током недеље на часовима Технике и технологије. Припремили су велики постер у активности „Обликујте вашу будућност“, што је и мото овогодишње акције. Такође, организоване су радионице “Слагалица од капљица”  чија је тематика суша као последица загађења и сагледавање последица, од недостатка хране, до привреде, миграција и друго. Основ је био наставни филм “Тхе Дроугхт”, снимљен за Самит УНЕП-а у Дубаију, и потом тимски рад на сагледавању могућих последица и начина превазилажења. Настављена је богата сарадња на интернет платформи доступоној путем веома посећене Фејсбук странице „Наш сат за нашу планету“ која је отворена за сарадњу свих који желе да нам се придруже”, каже ментор пројекта, професор Дејан Крецуљ.

О акцији су известили и медија, међу којим и регионални портал “013info.rs” https://013info.rs/vesti/drustvo/kovin-ucenici-zmajeve-skole-i-ove-godine-u-akciji-sat-za-nasu-planetu?fbclid=IwAR2VP-ku4qt6vGg56gsg7Y7Yse5uV6sBw4AMD5deO4ltpOrSBS7mN7VpxCA