СНИМАЈ НАУКУ

Телевизијски канал „Наука“ и руски огранак интернет енциклопедије Wikipedia ,,Vikimedia RU“ и ове године организовали су такмичење фото и видео радова „Снимај науку“.

Најбољи видео радови наћи ће се на програму канала. Пројекат „Снимај науку“ који је покренут 2017. године од стране телевизијског канала „Наука“ уз подршку Министарства образовања и науке Руске Федерације. На такмичењу је до сада учествовало више од 2.000 аутора са преко 7.000 радова.

Међу редовним учесницима из иностранства, били су и радови образовног видеа из наше школе. Овог пута одабран је видео „Пуњење и пражњење кондензатора“ из физике, али кроз анимацију, симулацију на интернет платформи. Час на којем је коришћен видео је описан и објављен као методски прилог у „Педагошкој пракси“, која излази као подлистак „Просветног прегледа“.

sn gramata