Радост јесењих плодова

И у ковинску „Змајеву“ школу стигла је јесен. Ученици III/1 су на часу ликовне културе „оживели“ јесен правећи животиње. На почетку била је то само велика хрпа воћа, поврћа, разних плодова дрвећа и лишћа. Међутим, како је време одмицало, појављивали су се мишеви, зечеви, патке, птице, пингвини и многе друге животиње направљене вредним рукама. Захваљујући тимском раду, уз изузетну маштовитост, ученици су направили читаву јесењу пијацу. Они су, користећи своје знање, креативност и машту, створили безброј фигура различитог воћа и поврћа које доноси златна и прелепа јесен. Право умеће и домишљатост ученика и њихове учитељице, Светлане Баковић, допринело је уживању у међусобној сарадњи ученика, као и непосредном контакту са природом у школском амбијенту.