Радионица „Светосавске переце“

Радионица поводом Светог Саве одржана је у одељењу II2, у којој су учествовале и маме које су са децом месиле переце.

Тема радионице била је прављење переца, традиционалног српског пецива које се  припрема уочи празника Светог Саве.

На радионици су  ученици имали прилику да науче како се припремају и обликују переце, као и да разговарају о значају овог празника и традицији прављења пецива у Србији. Да школа замирише на переце потрудила се куварица  која је пекла переце након што су биле обликоване. Деца су са одушевљењем учествовала у прављењу переца, а када су биле печене, са задовољством су их појела. Сви су уживали у сластима припремљеним заједно са љубављу и пажњом. Са ученицима је директор Марко поделио радост и одушевљење и честитао им школску славу.

Ова врста активности не само што омогућава ученицима да науче нешто ново и стекну практична знања, већ такође јача везе између школе и породице промовише традицију и културно наслеђе, те подстиче сарадњу и заједништво међу ученицима, родитељима и наставницима.