НАГРАЂЕНИ УЧЕНИЦИ У ШКОЛСКОЈ 2024. ГОДИНИ


  • Ближимо се крају још једне школске године.
  • То значи да је дошло време да анализирамо шта смо урадили и какве смо резултате постигли.
  • Учили смо много о наставним садржајима из свих предмета који се у основној школи обрађују, такмичили се на свим нивоима из различитих наставних области, али оно што је најважније у овим тешким временима, учили смо и стално подсећали једни друге колико је важно да се међусобно волимо и поштујемо, да чувамо здравље и бринемо о нашој безбедности.
  • Бавили смо се заштитом животне средине, сакупљали и рециклирали отпад, садили дрвеће и чували природу, бринули о нашој планети и постали део мреже европских „Плавих школа“
  • Наши ученици били су успешни на такмичењима из области безбедности саобраћаја „Пажљивкова смотра“,
  • Учествовали смо на ликовним и литерарним конкурсима, па су тако наше ученице:

          Бојана Лукић, 4-2 разред освојила је награде на конкурсима градске

          библиотеке „Вук Караџић“ и „Дани ћирилице“ из Баваништа;

          Лена Станковић, 3-2 – освојила је 2. место на литерарном конкурсу

         „Крв живот значи“, а

          Луна Загорац, 3-2 освојила је 1.место на литерарном конкурсу „Крв

           живот значи“ и и 2.место на конкурсу библиотеке „Вук Караџић“.  

  • Наши спортисти су, као и сваке године, бриљирали. Учествовали су на свим такмичењима која се организују: на шаховским турнирима и такмичењима, на такмичењима из одбојке, кошарке, баскета, фудбала, футсала, атлетике, стоног тениса, спортског риболова ...

Такмичили смо се у разним спортским дисциплинама:

  • стони тенис
  • Женска кошарка
  • Мушка кошарка
  • Баскет 3*3 – женска екипа
  • Баскет 3*3 – мушка екипа
  • Атлетика – бацање вортекса, бацање кугле, скок у даљ из зоне, скок у даљ из места, трчање на 600 м, трчање на 300 м, трчање на 100 м, скок у вис, бацање кугле, бацање пикада
  • Спортски риболов
  • Футсал
  • Мале олимпијске игре
  1. разред – дечаци – 3.место на општинском такмичењу
  2. разред – 1.место на општинском и 2.место на окружном такмичењу
  3. разред – 2.место на општинском такмичењу
  4. разред – „Између две ватре“ – 1.место на општинком такмичењу – дечаци

                           и 1. место девојчице

Сада ћемо прочитати имена наших најуспешнијих спортиста, замолићемо их да изађу да их поздравимо и направимо заједничку фотографију за успомену:

Мале олимпијске игре“ – окружни ниво:  2.разред – 2.место – полигон спретности

 

  1. Његош Марковић
  2. Лука Млађеновић,
  3. Богдан Момчиловић,
  4. Лана Пушоњић
  5. Искра Раниславић
  6. Максим Стефановић
  7. Тајана Тури
  8. Нина Шкундрић
  9. Симона Јованов
  10. Виктор Паунов
  11. Лана Ронкадор
  12. Давид Хајду, који је постигао успех и у каратеу, као и
  13. Сташа Митровић и
  14. Лена Дивац

На окружним такмичењима освојили смо следеће резултате:

  1. Алекса Мишић, 4. разред – атлетика, бацање вортекса – 1.место
  2. Јован Рошкић, 4.разред – атлетика, скок удаљ – 2.место
  3. Реља Пајчин, 4.разред – атлетика, 60м – 3.место
  4. Ива Рошкић, 5.разред – атлетика, скок у даљ – 2.место
  5. Хана Обућина, 7.разред – атлетика, бацање кугле – 2.место; баскет „3 на3“ – 1.место
  6. Андреј Бузатов, 8.разред – атлетика, скок у даљ – 3.место
  7. Далибор Стојилковић, 8.разред – атлетика, бацање кугле – 2.место
  8. Душан Поповић, 7.разред   - стони тенис – 3.место
  9. Ђорђе Милутинов, 8.разред – стони тенис – 3.место; кошарка – 2.место
  10. Вук Славковић, 7.разред – стони тенис – 3.место
  11. Ленка Голубовић, 8.разред – баскет „3 на 3“ – 1.место
  12. Николија Половина, 6.разред – баскет „3 на 3“ – 1.место
  13. Николина Јовановић, 6.разред – баскет „3 на 3“ – 1.место
  14. Лука Јереминов, 8.разред – баскет „3 на 3“ – 3.место; кошарка – 2.место
  15. Матеја Милошевић, 7.разред – баскет „3 на 3“ – 3.место; кошарка – 2.место
  16. Ђорђе Ковачевић, 7.разред -  баскет „3 на 3“ – 3.место; кошарка – 2.место
  17. Аљоша Зорић, 8.разред – баскет „3 на 3“ – 3.место; кошарка – 2.место
  18. Иван Русо, 8.разред – кошарка – 2.место
  19. Андреј Заволовшек,  8.разред – 2.место

      Резултате на општинском нивоу спортских такмичења постигли су ученици:

  1. Бојана Лукић, 4. разред
  2. Анастасија Барабаш, 4. разред
  3. Софија Јорданов, 4. разред
  4. Бјанка Заволовшек, 4. разред
  5. Лена Јањевић, 4. разред
  6. Хари Мирчов, 4. разред
  7. Елиза Мирчов, 5. разред
  8. Миа Обућина, 5. разред
  9. Миња Милошевић, 5. разред
  10. Марија Дивац, 5. разред
  11. Теодора Тајдић, 5. разред
  12. Тамара Тодоровић, 5. разред
  13. Алекса Паунов, 5. разред
  14. Николина Љиљанић, 6. разред
  15. Ана Рошкић, 6. разред
  16. Миња Рађеновић, 6.разред
  17. Дамјан Мумовић, 6. разред
  18. Вукашин Вучић, 6. разред
  19. Алекса Поповић, 6. разред
  20. Анастасија Пушица, 6. разред
  21. Лука Милић, 7. разред
  22. Тадија Илић, 7. разред
  23. Милица Станић, 7. разред
  24. Анђелија Лацмановић, 7. разред
  25. Матеја Бељан, 7. разред
  26. Лука Василић, 7. разред
  27. Ива Кнежица, 7. разред
  28. Милан Бељан, 8. разред
  29. Јована Вукосављевић, 8. разред
  30. Анђелина Новаков, 8. разред
  31. Тара Адамов, 8. разред
  32. Нађа Мандић, 8. разред
  • Ово су наши најуспешнији спортисти, заједно са нашим наставником Иваном Лукићем.

Осим у области спорта, Змајевци су блистали и у разним другим областима.

Сада ћемо позвати наше шампионе да изађу по  своју награду:

  1. Тијан Мирчов, 1-1 – 1.место на општинском такмичењу у шаху
  2. Ивана Савковић, 1-1 – 1.место на општинском и 1.место на окружном такмичењу у шаху
  3. Вера Крстин, 2-1 – 3.место на општинском такмичењу у шаху
  4. Александар Дечов, 2-2 – место на општинском и 2.место на окружном такмичењу у шаху
  5. Мила Радуловић, 3-1 – 3.место на општинском такмичењу из математике
  6. Лена Илић, 3-2 – пласман за зонску смотру рецитатора / 2.место на општинском такмичењу из математике / 3.место на општинском такмичењу у шаху
  7. Лена Медић, 3-2 – пласман за зонску смотру рецитатора
  8. Нада Коцић, 3-2 – пласман за зонску смотру рецитатора
  9. Луна Загорац, 3-2 – 1.место на општинском и 1.место на окружном такмичењу из математике / 1.место на основном нивоу математичког такмичења „Мислиша“ и
  10. Дуња Лужајић, 3-2 – 3.место на општинском такмичењу из математике
  11. Лазар Живковић, 3-1 – 2.место на општинском такмичењу у шаху
  12. Бојан Јокановић, 3-2 – 1.место на општинском такмичењу у шаху
  13. Никола Капетановић, 4-1 – 3.место на општинском такмичењу у шаху
  14. Анђела Ђурашиновић, 4-1 – пласман за зонску смотру рецитатора
  15. Михајло Зафировић, 4-1 – 1.место на општинском и 2.место на окружном такмичењу из математике
  16. Алекса Марковић, 4-1 – 3.место на општинском такмичењу из математике
  17. Александар Стојановић, 4-2 – 3.место на општинском такмичењу из математике
  18. Лена Јањевић, 4-2 – пласман за зонску смотру рецитатора
  19. Ђорђе Василић, 5-1 – 3.место на општинском такмичењу из биологије / 3.место на општинском такмичењу из математике
  20. Игњат Ивковић, 5-2 – 2.место на општинском и 2.место на окружном такмичењу из српског језика и језичке културе / 2.место на општинском такмичењу из историје / 3.место на општинском такмичењу из биологије
  21. Филип Гуга, 5-2 – 3.место на општинском и 3.место на окружном такмичењу из српског језика и језичке културе / 2.место на општинском иместо на окружном такмичењу из биологије / 1.место на општинском такмичењу у шаху
  22. Елиза Мирчов, 5-2 – 3.место на општинском и 3.место на окружном такмичењу из биологије / 2.место на општинском такмичењу у шаху
  23. Алекса Поповић, 6-2- 1.место на општинском такмичењу из физике
  24. Данило Аксић. 6-2 – 3.место на општинском такмичењу из физике
  25. Миљан Пушоњић, 6-2 – 3.место на општинском такмичењу из физике
  26. Невена Живанић, 6-1 – 3.место на општинском такмичењу из физике
  27. Теодора Јордaнов, 6-2 – 3.место на општинском такмичењу из физике
  28. Лука Вучић, 7-1 – 3.место на општинском такмичењу из историје / 3.место на општинском и 2.место на окружном такмичењу из географије
  29. Петар Лукић, 7-1 – место на општинском и 2.место на окружном такмичењу из географије
  30. Матеја Банев, 7-1 – 3.место на општинском и 3.место на окружном такмичењу из географије
  31. Симон Загорац, 7-1 – 1.место на општинском и 3.место на окружном такмичењу из физике / 1.место на општинском и 1.место на окружном такмичењу из хемије и 1.место на републичком такмичењу из хемије
  32. Анђелија Лацмановић, 7-1 – 2.место на општинском такмичењу из физике
  33. Ива Кнежица, 7-1 – 3.место на општинском такмичењу у шаху
  34. Вук Славковић, 7-2 – 2.место на општинском такмичењу из физике / 2.место на општинском такмичењу у шаху
  35. Душан Поповић, 7-2 – 3.место на општинском такмичењу у шаху
  36. Ања Николић, 7-2 – 3.место на општинском такмичењу из књижевности „Књижевна олимпијада“
  37. Андрија Рово, 8-1 – 1. место на окружном и 4. место на републичком такмичењу из књижевности „Књижевна олимпијада“ и 1.место на окружном и 2.место на републичком такмичењу из српског језика и језичке културе / 1. место на општинском, 1.место на окружном и 1.место на републичком такмичењу из немачког језика /
  38. Алекса Станић, 8-1 – 3.место на општиснком такмичењу из енглеског језика / 2.место на општинском такмичењу из хемије
  39. Миљан Милосављевић, 8-2 – 3.место на општинском такмичењу из српског језика и језичке културе
  40. Ђорђе Милутинов, 8-2 – 1.место на општинском и 1.место на окружном такмичењу из историје
  41. Тара Адамов, 8-2 – 1.место на општинском и 3.место на окружном такмичењу из историје; 3.место на општинском такмичењу из географије.
  42. Нађа Мандић, 8-2 – 1.место на општинском и 1.место на окружном такмичењу из историје / 3.место на општинском и 3.место на окружном такмичењу из географије
  43. Сопхие Пријовић, 8-2 – 3.место на општинском такмичењу из географије

Дакле, највећи успех ове године на републичком такмичењу су постигли:

  1. Андрија Рово, 8-1  (2. место на републичком такмичењу из српског језика и језичке културе; 4. место на републичком такмичењу из књижевности „Књижевна олимпијада“ и 1.место на републичком такмичењу из немачког језика)
  2. Симон Загорац, 7-1 (1. место на републичком такмичењу из хемије )

 

 

Ове године пратимо још једну  генерацију Змајеваца,  па је ред да оне најбоље из ове генерације још једном поздравимо и наградимо их пригодним поклоном:

За одличан успех и примерно владање награђују се:

 

  1. Јована Вукосављевић
  2. Аљоша Зорић
  3. Александар Јовановић
  4. Андреј Костић
  5. Урош Поповић
  6. Иван Рашић
  7. Андреа Албу
  8. Катарина Качавенда
  9. Адријана Љуба
  10. Сопхие Пријовић

Носиоци Дипломе „Вук Караџић“

  1. Ана Лукић
  2. Алекса Станић
  3. Ленка Голубовић
  4. Тара Адамов
  5. Сара Дотлић
  6. Нађа Мандић
  7. Миљан Милосављевић
  8. Ђорђе Милутинов
  9. Ања Николић

                                                                     

Титула „Ученик генерације“ припада ученику који је постигао врхунске резултате на такмичењима на највишем нивоу. Изузетно вредан, паметан и лепо васпитан ученик, наш сјајан

  1. Андрија Рово

Поздравимо још једним великим аплаузом најуспешније ученике Змајеве школе у школској 2023/2024. години.


Најновије вести

Copyright © 2008. Основна школа „Јован Јовановић Змај" Ковин
Веб дизајн/Веб админ: Саша Петровић

Уредник: Дејан Крецуљ