Покрајинско такмичење у пружању прве помоћи

Црвени крст Ковин је 8-9.06.2024. године, учествовао у све четири категорије на Покрајинском такмичењу у пружању прве помоћи и РППОС-а . Такмичење је реализовао Црвени крст Војводине у Руми уз подршку организација из Војводине.

На Покрајинском такмичењу у пружању прве помоћи и реалистичком приказу повреда обољења и стања наше екипе заузеле су следећа места:

-Екипа петлића – учествовала је ревијално

- Екипа подмлатка 4. место

- Екипа омладине 8. место

- Екипа реалистичког приказа повреда, стања и оболења, 6. место.

На државно такмичење се пласирала екипа Подмлатка Црвеног крста Ковин у следећем саставу:

1.Николина Кринуловић,

2.Дубравка Станисављевић,

3. Јована Радовановић,

4. Тамара Тодоровић и

5. Александра Вишњички.

Екипа Петлића: Војин Ковачевић, Алекса Мишић, Лена Петрановић, Лена Медић, Симеон Лаковић, Дуња Лужајић и Јована Савковић, ученици 4.разреда

(учитељице Данијеле Новокмет) и 3.разреда(учитељица Весна Радмановић), ће и у септембру имати прилике да покаже своје знање и умеће.

Такмичење ће се одржати  13. и 14. септембра 2024. године, у Новом Саду.

Овим путем желимо да похвалимо децу која су показала завидно знање у области прве помоћи.