SEMINAR O OBRAZOVNIM STANDARDIMA

Završni ispit za učenike osnovnih škola se približava. Kako je propisima utvrđeno, završnim ispitom se utvrđuje u kojoj meri je učenik dostigao obrazovne standarde na završetku osnovnog obrazovanja i ostvaruje sertifikacija i selekcija kandidata za upis u srednje obrazovanje. Zbog složene uloge koju imaju standardi i završni ispiti, Zavod za vrednovanje kvaliteta obrazovanja i vaspitanja je u saradnji sa Ministarstvom prosvete i Školskom upravom organizovao 8. maja, u našoj školi semnar „Obuka za primenu obrazovnih standarda i realizaciju završnih ispita u osnovnom obrazovanju i vaspitanju“ podržan projektom „Podrška osiguranja kvaliteta sistema završnih ispita na nacionalnom nivou u osnovnom i srednjem obrazovanju u Srbiji“. Seminaru je prisustvovalo više od 150 nastavnika i stručnih saradnika iz 15 osnovnih škola naše opštine i iz Bele Crkve, Grebenca, Kruščice, Vračev Gaja i Kusića.