SKINI POVEZ – OTVORI OČI


 Prvi dan jeseni u našoj školi, osim nastave, bio je bogat i drugim aktivnostima. U goste su nam došli mladi aktivisti Crvenog krsta. Omladinskoj terenskoj jedinici Crvenog krsta Kovin "Duga" odobren je projekat "Skini povez - otvori oči" na konkursu "Mladi su zakon" koji je preko regionalnog resurs centra "Građanska mreža" iz Kovina raspisalo Ministarstvo omladine i sporta. Projekat se realizuje tako što volonteri OTJ CK "Duga" vrše edukaciju u oblasti prevencije trgovine ljudima kroz radionice u školama i putem javne tribine koja će označiti i početak meseca borbe protiv trgovine ljudima - oktobar. U petak bili su u našoj školi. Sve aktivnosti sprovode se uz podršku Crvenog krsta Kovin, čiji je sastavni deo OTJ "Duga" i Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srbije.

D.K.

 


Најновије вести

Copyright © 2008. Основна школа „Јован Јовановић Змај" Ковин
Веб дизајн/Веб админ: Саша Петровић

Уредник: Дејан Крецуљ