MATEMATIKA KAO ZADOVOLJSTVO


Kovinska podružnica Društva matematičara Srbije, osnovana početkom novembra, počela je sa radom veoma ozbiljnim i obimnim projektom. Po rečima Ljubiše Đorđevića, nastavnika matematike naše škole, 8. novembra okupilo se pedesetak učenika uzrasta starijih razreda osnovaca iz čitave opštine koji su, radeći u četiri učionice naše škole, koja je i domaćin, otpočeli druženje sa matematikom kroz dodatni rad.

Prema planu, vreme održavanja ovakvih susreta sa odabranim matematičkim zadacima je četvrtak od 20 do 21.30 sati, a očekuje se još zanimljivih i korisnih aktivnosti kao što su pripreme za završni ispit učenika osmih razreda i pripreme srednjoškolaca za upis na studije kao i obuhvatanje učenika četvrtog razreda. Tako će se na jednom mestu družiti s matematikom ljubitelji uzrasta od četrvtog osnovne do četvrtog razreda srednje škole.

D.K.

D.K.


Најновије вести

Copyright © 2008. Основна школа „Јован Јовановић Змај" Ковин
Веб дизајн/Веб админ: Саша Петровић

Уредник: Дејан Крецуљ