ZMAJEVCI SU SVET

U predvečerje poslednjeg nastavnog dana ove školske godine, 12. juna, u kovinskom Centru za kulturu održana je završna svečanost. Tom prilikom, kako je rekla direktorka škole Vesna Jotić, ispratili smo u svet odraslih 101. generaciju naše škole i završili još jednu, u svakom pogledu izuzetno uspešnu školsku godinu.

Za postignute rezultate na brojnim takmičenjima nagrađeno je 37 učenika od kojih su za odličan uspeh u osmom razredu i uspeh na takmičenjima nagradjene tri učenice i četiri učenika koji su, osim odličnog uspeha postigli i zavidne rezultate u ekipnim sportovima i na likovnim konkursima. Prestižnu diplomu „Vuk Kardžić“ ponelo je tri učenika.

Najbolja među najboljim, laureat priznanja „Đak generacije“ je Olga Klisura. Radost i vedrinu ovoj svečanosti doprineli su i učenici mlađih razreda, iz matične škole i odeljenja u Malom Bavaništu, lepršavom predstavom „Put oko sveta“ oduševivši roditelje i rođake koji su pozorišnu salu ispunili do poslednjeg mesta.

Sofija Tasić / D.K.