Na obalama reka i jezera


 "Uključi se u igru, na obalama reka i jezera" je manifestacija koja se, već tradicionalno održava u našem gradu, pa je tako bilo i ove godine 7. septembra na Šljunkari od 10 do 13 časova. Zajedno sa Sportskim savezom opstine Kovin, Savezom sporta za sve Vojvodine i Pokrajinskim sekretarijatom za sport i omladinu, kao organizatorima koji su pružili obilje sportskih aktivnosti u kojima su najvise učestvovali osnovci i srednjoškolci.

Aktivnosti su bile sledece: mali fudbal, odbojka na pesku, badminton, nadvlačenje konopca, šah, gadjanje praćkom i sprint  na 100 metara. Učestvovale su, osim ekipe naše škole i osovne škole „Djura Filipovic" iz Pločice i kovinska osnovna škola "Đura Jakšić".  U badmintonu su učestvovali samo učenici naše škole, u odbojci naša škola protiv  škole "Djura Jaksic". U gadjanju praćom učestvovali su „Zmajevci“ Vojkan Mitić i Marko Bogdanović. U sprintu na 100 metara , fudbalu  i vuči konopca uzeli su učešće učenici sve tri osnovne skole. Posle promocije učesnici su užinali i lepo se druzili. Iako bez nagrada, svi su otisli kući zadovoljni, što je upravo i bio cilj ove manifestacije.

Sofija Tasić
Novinarska sekcija(D.K.)

na obalama reka
Fotografija: Sportski savez opštine Kovin


Најновије вести

Copyright © 2008. Основна школа „Јован Јовановић Змај" Ковин
Веб дизајн/Веб админ: Саша Петровић

Уредник: Дејан Крецуљ