SA SPORTSKIH TERENA


 odbojkaOpet se srećemo sa još jednim sportskim takmičenjem, gde su učenici naše škole uspeli da pokažu koliko su vrsni sportisti, i koliko je sport važan u životu svakog školarca, a i čoveka, jer je koristan za pravilno razvijanje snage, zdravlje, organizama, za oslobadjanje od nervoze i frustracija. On donosi radost, osećanje solidarnosti, pospešuje nas, nagoni na dobre stvari, stvara samopouzdanje, združuje i zbližava ljude. Pa tako ni Opštinsko takmičenje u odbojci nije prošlo bez učešća učenika naše škole, koji su izuzetni talenti, i, kao i uvek, osvetlali su obraz Zmajeve škole. U Bavaništu, 6. novembra, sa početkom u 10 sati igrala je muška ekipa naše škole u sastavu : Andrej Branković, Darko David, Kristijan Bela, Draško Mijukov, Marko Bogdanović (učenici osmih razreda), Živojin Pavlović, Simon Kovačević, Marko Kovačević  (učenici sedmog razreda). Osvojili si treće mesto, posle ekipa iz Bavaništa i Gaja.

Devojčice naše škole, odnosno ženska ekipa igrala je 7. novembra, dan posle, takođe u Bavaništu s početkom u 10 sati u sastavu: Jovana Radovanov, Vanja Veseli (učenice osmog razreda), Isidora Lajevec, Marija Savojski, Tamara Stevčić, Marija Vrba, Anastasija Martić (učenice sedmih razreda) i Jelena Lužajić i Teodora Toeodorović (učenice petog razreda). Nakon žestoke borbe naše takmičarke osvojile su, kao i dečaci, treće mesto.

Čestitamo svim takmičarima, učenicima naše škole i želimo im mnogo uspeha u daljim sportiskim nadmetanjima.

Sofija Tasić/D.K.
Novinarska sekcija


Најновије вести

Copyright © 2008. Основна школа „Јован Јовановић Змај" Ковин
Веб дизајн/Веб админ: Саша Петровић

Уредник: Дејан Крецуљ