Druženje na Čardaku

Drugog novembra učenici VII1 naše škole i njihova razredna posetili su obližlje izletište -  Čardak. Tog jutra osvanuo je lep, sunčan dan i učenici, organizovanim prevozom roditelja, su se uputili na Čardak. Ambijent na Čardaku je stvoren za šetnju i različite sportske aktivnosti. Formirale su se ekipe i krenula su nadmetanja u raznim sportovima. Dečaci su skoro bez prestanka igrali fudbal, košarku i rukomet dok su devojčice i razredna vozile rolere, igrale odbojku, pantomime i asocijacije. Učenici su šetali i Stazom zdravlja. Uživali su u jesenjim bojama prirode, pevali, bivali istraživači te su i ''primetili'' trag medveda kog su neprestano zamišljali, ali ne i videli.
Naravno, bez roditelja učenika izlet se nije mogao zamisliti. Pored toga što su obezbedili prevoz, roditelji su učestvovali u sportovima, šalili se i družili sa decom. Ovaj dan se često spominje među učenicima. Tada su shvatili da uprkos razmiricama u razredu, između njih postoji velika ljubav i poštovanje.

D.P.