BEZBEDNO DETINJSTVO

policija„Bezbedno detinjstvo – razvoj bezbednosne kulture mladih“ projekat je Ministarstva unutrašnjih poslova koji je kroz veoma zanimljive časove u petom razredu naše škole održan 24. janara. Policijski službenici Policijske stanice Kovin, u dvosatnom vrlo interaktivnom predavanju, kroz teme “Upoznajmo policiju”, “Sprečimo vršnjačko nasilje”, “U začaranom krugu droge i alkohola” i “Bezbedio učešće dece u saobraćaju”, predstavili su učenicima pretnje koji ugorožavaju njihovu bezbednost, načine prevencije i veštine ostvarivanja bezbednosne samozaštite. Ocena je da projekat na najbolji način doprinosi popularizaciji policijskog poziva kod đaka i prevazilaženju predrasuda u vezi policijskog posla. Odlično pripremljen i kvalitetno realizovan, a deci preko potreban program koji valja nastaviti i proširiti na sve uzraste starijih razreda.

D. K.