ODAVANJE POŠTE RATNICIMA

Učenici naše škole 12. novembra prisustvovali su parastosu koji su služili i pravoslavni i katolički sveštenici na Vojničkom groblju u sklopu obeležavanja 96. godišnjica oslobođenja grada u Prvom svetskom ratu, sto godina od početka Velikog rata i pete godina od podizanja jedinstvenog spomenika Mira i razumevanja ratnicima iz redova srpske, austro-ugarske i nemačke vojske, koji su kao ranjenici iz borbi za Smederevo preminuli 1915. godine u bolnici Crvenog krsta u Kovinu. Đaci su položili su cveće na grobove stradalnika koji, mada boreći se na suprotnim stranama, počivaju jedni uz druge, a učenici gimanazije i ekonomske škole „Branko Radičević“ izveli su recital pod nazivom „Verujem“. Kraj spomenika ratnicima vence su, pored delegacije domaćina, Opštine Kovin, položile i brojne druge delegacije, koje su činili predstavnici ambasada Austrije, Mađarske, Nemačke, Vojske Srbije, Ministarstva rada, zapošljavanja i socijalne politike, Pokrajinskog sekretarijata za kulturu i javno informisanje, Zavoda za zaštitu spomenika kulture Pančevo, Udruženja potomaka ratnika 1912 – 1918. godine i poštovalaca, SUBNOR-a Kovin, Pokreta veterana, Crvenog krsta i drugi zvaničnici.

odavanje poste ratnicima