ČUDA SU SVUDA - FESTIVAL NAUKE

Tridesetak učenika naše škole, već tradicionalno, posetilo je deveti po redu Festival nauke "Čuda su svuda" na Beogradskom sajmu. Besprekorna oraganizacija, znalački odabir kvalitetno prezentvanih edukativnih sadržaja, a sve intrigantno za učenike koji su aktivno učestvovali – opšta je ocena ovogodišnje manifestacije. Pomenimo samo da su učenici mogli da zasviraju na laserskoj harfi, da na igralištu svetlosnim predmetima naprave neverovatne slike i zvuke, na štandu Centra za promociju nauke da se upoznaju sa fizičkom stranom svetlosti, dok je Fakultet za fiziku priredio postavku koja ih je provela od blistave do nevidljive svetlosti. Jedna od zanimljivosti ovogodišnjeg festivala bilo je i gostovanje londonskog Imperijal koledža, koji je doveo robota Naoa koji imitira naše facijalne ekspresije. Prirodnjački centar iz Svilajnca je prikazao mnogo toga vezanog za geologiju, postanak života i evoluciju. Oduševljeni učenici sa Festivala poneli su mnogo impresija i želju da i narednih godina nastave ovu veoma korisnu tradiciju.

D. K.