U SVETSKOJ AKCIJI PROGRAMIRANJA


Još jedan u nizu uspeha učenka naše škole – već tradicionalno učešće u velikoj akciji “Sat programiranja” (Hour of Code) koja je deo globalne kampanje posvećene učenju računarskih tehnologija. Ova akcija, koja je druge radne nedelje decembra, u organizaciji Computing in the Core coalition i Code.org sa ciljem da se pojam programiranja podjednako približi učenicima i nastavnicima bila je planetarnih dimenzija jer učestvovalo blizu 200.000 organizacija iz celog sveta, uključujući i i 60 škola i organizacija iz Srbije, sa zajedničkim ciljem da se milioni dece u više od 180 zemalja, nauče prvim i najvažnijim koracima koji će ih uvesti u svet programiranja. Naši učenici su izučavali osnove algoritmizacije i programiranja kroz zanimljive zadatke, pripremajući se za složenije i kompleksnije pronicanje u veliko polje informacionih tehnologija za čijim znanjem potražnja nezaustavljivo raste.

cert

D. K.


Најновије вести

Copyright © 2008. Основна школа „Јован Јовановић Змај" Ковин
Веб дизајн/Веб админ: Саша Петровић

Уредник: Дејан Крецуљ