Nedelja energetske efikasnosti

Pre osamnaest godina, 5. marta, svetski eksperti su se sastali u Austriji kako bi razgovarali o energetskoj krizi i njenim mogućim rešenjima. Od tada se ovaj datum obeležava kao Svetski dan energetske efikasnosti. Mada se poruke tog međunarodnog dana iz godine u godinu menjaju, suština energetske efikasnosti je uvek ista: smanjenje gubitka energije bez narušavanja komfora, standarda života ili ekonomske aktivnosti. Primenom savremenih tehnologija, a pre svega edukovanjem, podizanjem svesti, moguće je ostvariti racionalno upravljanje energetskim resursima, odnosno, moguće je znatno smanjiti godišnje finansijske izdatke. Zato je cela ova sedmica u našoj školi posvećena toj tematici kroz razne vidove učeničkih aktivnosti, kako u mladjem, tako i u starijem uzrastu u kojima deca aktivno i veoma kreativo učestvuju.

nee1   nee2

D. K.