Obeležen svetski Dan broja PI

Učenici naše škole obeležili su 14. marta svetski Dan broja π.Običaj obeležavanja ovog dana proširio se iz škola zapadnog dela sveta gde se datum piše u obliku mm.dd, korišćenjem najjednostavnije aproksimacija broja 3,14. U obeležavanju su učestovali učenici kako mlađeg, tako i starijeg uzrasta. Merenjem obima i prečnika računarskog kompakt diska odredili su vrednost ovog broja, pripremili i postavili prigodnu izložbu u holu škole, a takmičili su se i u sastavljanju rečenica čiji je broj slova u rečima odgovarao nizu brojeva koji čine taj neobični broj. Nije promaklo ni da se podseti da je to datum rođendana genijalnog naučnika Alberta Ajnštajna. Pomalo čudna sprega različitih uzrasta i predmeta, ali i veliko zadovoljstvo učenika.