TRIBINA „INKLUZIJA U PRAKSI“

U Kovinu je 16. marta održana tribina na temu „Inkluzija za praksi“ čiji je cilj bio razmena iskustava i primera dobre inkluzivne prakse radi unapređivanja rada nastavnika, razmena iskustava, ideja i podrška vršnjačkim grupama, roditeljima i nastavnicima od strane članova interresorne komisije i identifikovanje problema u oblasti inkluzivnog obrazovanja karakterisitičnih za našu lokalnu sredinu sa predlozima za njihovo rešavanje i buduće akcije, a sve sa ciljem ostvarivanja kvalitetnog obrazovanja za svako dete. U prisustvu sedamdesetak prosvetnih radnika, predsednice Saveza učitelja Srbije, predstavnica Ministarstva prosvete i mreže podrške inkluzivnom obrazovanju, tribina je realizovana u okviru Projekta Saveza učitelja republike Srbije „Inkluzija u praksi“, Saveza učitelja Srbije i Fondacije za otvoreno društvo. Svoja iskustva iz prakse nastavnika izneo je Miloš Baković, učitelj osnovne škole „Desanka Maksimović, iz prakse interresorne komisije Gordana Vakić, roditelja Marijana Ljuškić i iz iskustva učenika Đački parlament osnovne škole „Jovan Jovanović.Zmaj“. Specifični vidovi podrške u našoj lokalnoj zajednici, su zahvaljujući projektima “Učionica za budućnost sve dece“ škole „Jovan Jovanović.Zmaj“ i aktivnosti Crvenog krsta Kovin „Ja u školu idem i dobar sam đak“ i „Ja umem i ja mogu“. Moderator tribine bila je pedagoški savetnik Maja Petrović, predsednica Društva učitelja Kovina.

Dejan Kreculj