За безбедно детињство

„Безбедно детињство – развој безбедносне културе младих“ пројекат је Министарства унутрашњих послова који се кроз веома занимљиве часове у петом разреду наше школе одржава сваке године, ове године било је то 21. матра. Полицијски службеник, школски полицајац Драгољуб Чакмак, у двосатном врло интерактивном предавању, кроз теме “Упознајмо полицију“, "Спречимо вршњачко насиље”, „Насиље у породици“ и “У зачараном кругу дроге и алкохола” представио је ученицима претње који угорожавају њихову безбедност, начине превенције и вештине остваривања безбедносне самозаштите. Општа је оцена да пројекат на најбољи начин веома доприноси популаризацији полицијског позива код ђака и превазилажењу предрасуда у вези полицијског посла. Био је то одлично припремљен и квалитетно реализован, а деци преко потребан програм који би ваљало наставити и проширити на све ученике старијих разреда.

Д.К.