Још једном у акцији "Сат за нашу планету"

Светски фонд за природу WWF, једна од највећих организација у свету која се бави заштитом природе, организовала је и ове године глобалну акцију искључивања светла на један сат под називом „Сат за нашу планету“. Тој најпознатијој планетарној волонтерској акцији, по пети пут, прикључили су се ученици наше школе. Како се сама акција одвија суботом увече, када школа не ради, ученици су свој допринос дали припремајући велики плакат у активности „Глас будудих генерација“ са порукама доносиоцима одлука по питању смањења последица климатских промена и њиховим обавезама у осигуравању здраве и безбедне будућности. Такође, организоване су радионице “Слагалица од капљица” чија је тематика суша као последица загађења и сагледавање последица, од недостатка хране, до привреде, миграција и др. Основ је био наставни филм “The Drought”, снимљен са Самит УНЕП-а у Дибаију, и потом тимски рад на сагледавању могућих последица и начина превезилажења. Настављена је богата сарадња са школама, ученицима и активистима кроз рад веома посећене Фејсбук странице „Наш сат за нашу планету“ где су приказане активности, отвореној за сарадњу свих који желе да нам се придруже.

Д.К.