Lutkarska predstava za predškolce

Pedagozi kažu da je lutka detetov prijatelj pomoću kojeg ono analizira svet oko sebe i u sebi. Začuđujuće je koliki je njen uticaj, jer veoma često lutkina reč može da ima snažnije delovanje nego reč roditelja ili učitelja. A upravo 3. i 4. novembra učenici četvrtih razreda naše škole pripremili su i izveli lutkarsku predstavu “Vodeničar i mačak”.

Gledaoci su bili budući prvaci, dragi gosti predškolci, koji su je odgledali otvorenog srca. Bila je to iskrena, spontana i nadasve vesela predstava u kojoj su deca sa decom ostvarila odnos na kojem bi im pozavideo ansambl mnogih renomiranih teatarskih kuća. Nakon predstave usledilo je druženje uz zastavice, balone i bombone sadašnjih i budućih „Zmajevaca”.