Obeležen dan ljudskih prava

Učenički parlament naše škole obeležio je 10. decembra svečanom sednicom Međunarodni dan ljudskih prava. Time je završena nedelja posvećena ljudskim pravima tokom koje je na časovima Građanskog vaspitanja obrađivana ova tema. „Imam pravo da ...“ bila je tema učenika sedmih razreda koji su je veoma uspešno i originalno uradili. Podsetimo, na ovaj dan 1948. proglašena je Univerzalna deklaracija Ujedinjenih nacija o ljudskim pravima. Prvi član te deklaracije glasi: "Svi ljudi rođeni su slobodni, s jednakim dostojanstvom i pravima". Ovogodišnji praznik posvećen je svim hrabrim ljudima širom sveta koji se bore za ostvarivanje ljudskih prava, često rizikujući sopstvenu bezbednost i ugrožavajući sigurnost svojih porodica beskompromisno sledeći najbolje ideje zasnovane na tradiciji građanskog prava.