Na svojim korenima

I ove godine, četvrti put zaredom, Udruženje žena “Veliko Hrabro Srce” iz Malog Bavaništa, organizovalo je manifestaciju pod sloganom “Sačuvajmo zdravlje uz post i pravoslavlje” koja je održana 5. decembra u seoskom domu kulture, uz prisustvo brojnih gostiju koji su ovom prigodom došli u to pitomo mesto na obali Dunava. Program je zaista bio veoma bogat: od priredbe koju su pripremili učenici mladjih razreda naše škole koji u svom selu pohadjaju nastavu, zajedno sa predškolcima, do izložbe i degustacije domaće posne hrane i domaćih pića, izložbe etno kutka i ručnih radova. Đaci koji pohađaju izborni predmet domaćinstvo u sedmom i osmom razredu, uključili su se u manifestaciju i pripremili svoj sto sa posnom hranom. Izbor je bio bogat, a primeren: pašteta od patlidžana, pečene jabuke i čak sedam vrsta slatkih sitnih kolača. Veliki rad i angažovanje domaćina i celog sela urodili su plodom pa nije bilo posetioca koji nije sa ove manifestacije seoskog turizma i negovanja nacionalne kulture poneo pregršti izuzetnih utisaka.

D. K.