Нови Веб сајт ОШ "Јован Јовановић Змај" Ковин

Веб сајт наше школе покренут је марта 2009. године и тако је наша школа постала једна од ретких основних школа у Србији која има своју Интернет презентацију. Током година мењале су се Веб технологије, при чему је наш сајт константно пратио Веб трендове и из године у годину мењао свој изглед и бивао унапређен новим функцијама, а истовремено је растао и број страница/чланака на сајту.
Појавом приступачних паметних телефона и таблет рачунара, велики број корисника Интернет странице посећује управо употребом ових уређаја.

novi sajt

Тако се јавила потреба да и наш сајт буде прилагођен различитим уређајима са екранима различитих димензија.

Нови школски сајт креиран је по најновијим Веб стандардима, а најважније новине јесу:
- Прилагодљивост различитим уређајима (responsive web design)
- Прелазак са латиничног на ћирилично писмо
- Већа прегледност и лакша навигација
- Интегрисана Facebook Sahre опција за једноставно дељење садржаја са сајта

Саша Петровић