EKOLOŠKA NEDELJA


 Nedelja na razmeđu maja i juna u našoj školi može se nesumnjivo nazvati ekološkom. Otpočela je u ponedeljak kada su, radeći na više projekata, učenici šestih razreda na časovima izbornog predmeta Čuvari prirode, između ostalog, pripremili i postere za kampanju u povodu 31. maja, Svetskog dana bez duvanskog dima.

Potom je usledila priprema za već tradicionalno obeležavani međunarodni Dan zaštite životne sredine, 5. jun.
I ove godine mladi ekolozi uradili su više plakata koji su ukazivali na značaj zaštite i očuvanja životne sredine. Po rečima direktorke škole Vesne Jotić, veliko zadovoljstvo bilo je što je i širom zemlje održana akcija „Očistimo Srbiju“, u koju su se naši učenici s velikim elanom uključili uvidevši da se razvoj ekološke svesti neguje, sve više razvija i kroz praktične akcije sprovodi i u drugim sredinama.

      


Најновије вести

Copyright © 2008. Основна школа „Јован Јовановић Змај" Ковин
Веб дизајн/Веб админ: Саша Петровић

Уредник: Дејан Крецуљ